OTEL LASAGRADA SIRADAN BİR İŞ MERKEZİNDEN MÜCEVHER GİBİ BİR ŞEHİR OTELİNE DÖNÜŞTÜ.

 

ŞEHRİN KALBİNDE BİR

METAMORFOZ

Osmanbey’ de, Rumeli Caddesi ile Halaskargazi Caddesi’ nin kesiştiği noktada hayat bulan Otel Lasagrada, özel mimarisiyle şehrin siluetine renk kattı. 35 yıl önce inşa edildiğinde dönemin gösterişli binalarından biri olan fakat zamanla yıpranarak özelliğini yitiren bir iş hanı, özenli bir çalışmayla mimari bir başyapıta dönüştürüldü. Otel Lasagrada’ nın doğal taşlarla kaplı dış cephesi korint sütun başları ve Fransız balkonlarıyla Nişantaşı ve Şişli’ nin karakteristik binaların mimarisinden izler taşıyor. Binaya damgasını vuran Art Nouveau detaylar post modern dokunuşlarla birleşince ortaya görsel bir şölen çıkıyor. Otel Lasagrada’ nın mimari tasarım ve uygulamasında Yüksek Mimar Ömer Yavuz Gülen’in imzası var. Gülen, tüm tasarım ve uygulamayı 13 ay gibi kısa sürede bitirdi. Bu sürede mevcut yapıyı temelden çatıya güçlendirip tüm ince yapısı ve tefrişi ile tamamen farklı bir fonksiyonda kullanıma açmak Gülen’ in titiz çalışması sayesinde mümkün oldu. Gülen, Otel Lasagrada’ ya ilişkin düşüncelerini

Öncelikle yapıyı çevresiyle bir bütün olarak hissetmem gerekiyordu. Zaten ilk gençlik yıllarım böylesi her biri sanat eseri binaların arasında geçti. Tam tabiriyle yüzük taşı bir yapı tasarlamak istedim. Öyle bir bina olmalıydı ki yeni yapılmış ama tüm haşmetiyle 100 yıldır oradaymış gibi hissettirmeliydi. Sanıyorum bunu başardım diye aktarıyor.

Yaklaşık 7000 metrekare kapalı alana sahip Otel Lasagrada’ nın dört farklı tipte 84 odası var. Konforu ve lüksü minimal tasarımla buluşturan odalar teknolojik açıdan üstün donanıma sahip. Ayrıca otel şehrin en nitelikli Spa hizmetini sunan birkaç 5 yıldızlı turistik işletmeden biri. Kapalı yüzme havuzu ve kadın – erkek için ayrı ayrı tasarlanmış Türk hamamı ile gerek yerli gerekse yabancı misafirlere mükemmel hizmet sunuyor. Otel Lasagrada, İstanbul’ un 24 saat yaşayan bir noktasında yer alıyor. Etrafında muazzam bir insan ve araç trafiği olmasına rağmen özel ses ve ısı yalıtımı sayesinde şehrin gürültüsünü tamamen dışarıda bırakıyorsunuz. Merkezi konumu, restoranları ve aktiviteleriyle 365 günü dolu dolu yaşayabileceğiniz bir şehir oteli burası.

No comments